Yarışma

BEST (Board of European Students of Technology) Avrupa’daki teknoloji öğrencilerini aynı çatı altında toplamayı ve mühendislik öğrencilerini üniversiteden mezun olana kadar mümkün olduğunca geliştirmeyi hedefleyen, 32 ülkede 95 üniversitede aktif olarak çalışan apolitik ve kâr amacı gütmeyen öğrenci topluluğudur.

BEST Isparta: Süleyman Demirel Üniversitesi Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı bünyesinde, 2014 yılında “Uluslararası Mühendislik ve Teknoloji Öğrencileri” adı altında kurulmuştur.

HoBI (Hackathon Of Best Isparta) olarak online Game Jam etkinliği düzenliyoruz. Bu etkinlik ile beraber oyun sektöründen birçok başarılı isim ve şirket ile çalışabilir ve oyun sektöründe kendine yeni bir kapı açabilirsin!

Game Jam bir hackathon türüdür. Hackathon ise bazı sınırlamalara sahip (zaman, araç vs) ve takımlara bölünerek gerçekleştirilen bir etkinliktir. Amaç bu kısıtlamalarla birlikte temaya en uygun ürünü ortaya çıkarmaktır. Genel kriterleri ise ürünün yaratıcılığı, potansiyeli, optimizasyonu ve uygulanabilirliği şeklinde sıralanabilir. Game Jam ise daha özel anlamda bu tanımları içinde barındıran oyun geliştirme yarışmasıdır.

Süreç: Yarışmacılar verilen kısıtlamalar çerçevesinde bir prototip ortaya çıkarmaya çalışmaktadır. Takımlar tarafından tasarlanan oyun tasarısı temaya uygun olarak aşama aşama oyun haline getirilmektedir.

Game Jamler oyun geliştiriciliğinin kalbinin attığı yerdir. Özellikle yerel etkinliklerde; yeni bağlantılar sağlama, etkinlik sponsorlarından staj ve iş teklifi alma, daha tecrübeli insanlara soru sorma ve birçok mentorla iletişim kurma imkanı vardır. Genel olarak hackathon ve jam kültürü size kısıtlı imkanlarla yaratıcı ürünler çıkartma yeteneği kazandırır. İleride sektörde iz bırakacak ürünleri üretecek insanları yaratıcı bir atmosferde birleştirir. Bu yüzden sektörde bir gelecek düşünen herkes hackathonlara katılmalıdır.

Yarışmacılar verilen kısıtlamalar çerçevesinde bir prototip ortaya çıkarmaya çalışmaktadır. Takımlar tarafından tasarlanan oyun tasarısı temaya uygun olarak aşama aşama oyun haline getirilmektedir. HoBI-Game Jam olarak 48 saat içerisinde hyper casual türünde oyunlar geliştirmenizi hedefliyoruz. Etkinlik içerisinde workshop ve çekiliş olacaktır. Her takıma yarışma öncesi ve yarışma sırasında yol gösterecek bir adet danışman atanacak istediklerinizi sorabileceksiniz.